חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

עבודות טיח

אחד החלקים המשמעותיים ביותר בעבודות בנייה, היא הכנת טיח. בין אם מדובר בתהליך בנייה של מבנה מאפס ובין אם מדובר בתהליך שיפוץ של מבנה קיים או תהליך שיפוץ בחדר ספציפי. בכל אחד מהמקרים, ייתכן ויהיה צורך להכין טיח, על מנת שנוכל לצבוע את הקירות והתקרה כפי שאנחנו רוצים.

טיח הוא למעשה החומר איתו אנחנו מכסים את הקיר או את התקרה, לפני שאנחנו צובעים אותם. הרי כשאנחנו מציבים את הלבנים במבנה, הן מגיעות חשופות, בשביל שנוכל להדביק אותן אחת לשנייה ולאחר מכן לצבוע אות בצבעים שונים, אז עלינו למרוח את הטיח על גבי הלבנים. מעבר לכך, הטיח המודרני גם משמש לצורכי איטום ובידוד של המקום. כך מונעים חדירה של מים פנימה וכן אפשר לשמור על הטמפרטורה של המקום.

אילו סוגי טיח קיימים וכיצד מכינים אותם?

אנחנו מכירים שני סוגי טיח עיקריים. טיח פנימי, כזה שמיועד לקירות הפנימיים של המבנה. טיח זה משמש, כאמור, הכנה לצבע וכן שומר על כך שהקיר יהיה חלק לגמרי. טיח חיצוני, מיועד לכיסוי הקיר בחלקו החיצוני, מטרתו בין היתר, להגן על המבנה בתנאי מזג אוויר שונים, וכן לספק לו בידוד. גם כאן, הטיח נועד לשמור שהקיר יהיה חלק, ללא בליטות, מה שיאפשר לצבוע אותו בצורה נכונה.

חשוב לציין, אנחנו יכולים למצוא סוגים שונים של טיח, גם מבחינת המבנה שלו. לצד טיח חלק אשר מבוסס משתי שכבות, הראשונה סיד וצמנט, והשנייה חול ים דק וסיד, הרי שאנחנו יכולים למצוא גם טיח צבוע אשר מכינים באמצעות מכונת התזה. לשם כך, יש להתיז על הטיח צבע אקרילי, אשר משפר ברמה ניכרת את רמת האטימות שלו וגם צובע את הקיר.

אנחנו יכולים למצוא גם סוגי טיח מורכבים יותר, כמו למשל, טיח שנעשה באמצעות שליכט, טיח אשר מיוצרים מחומר פלסטי, טיח תרמי שכולל כדורי קלקר, וכן טיח ייחודי שמתאים למבנים אשר מיועדים לשימור.

הכנת טיח כאמור, נעשית בדרכים שונות אך הבסיס דומה. הטיח כולל מלט (סיד, צמנט) וכן מחומר אגרגט דק (קרי חול). אחרי שמערבבים את החומרים היטב, אז הטיח מוכן וניתן להשתמש בו על פי הצורך. כפי שראינו, ניתן להשתמש בו גם לקירות פנימיים וגם לקירות חיצוניים, וכן צריך להקפיד על ההבדלים בהכנה, על מנת שיהיה ניתן להשתמש בו בצורה אפקטיבית ובטוחה.

כמה עולה להכין טיח?

כל מי שזקוק לעבודת טייחים, יכול למצוא היום מגוון רחב של בעלי מקצוע, וכן הוא יכול לקבל את כל המידע הדרוש לו על עלויות עבודת טייחים על פי הצורך.

המחירים משתנים בהתאם לגודל השטח וכן לסוג העבודה. בעיקרון עבודת טיח פנים רגילה, עולה בין 100-200 שקל עבור מ"ר. תיקוני טיח עולים בין 300-1500. שקל, ועבודות ייחודיות יכולות לעלות אף יותר, תלוי בסוג הטיח ובשטח המדובר.

הרשם לרשימת התפוצה שלנו

הצטרף לרשימת התפוצה שלנו כדי להישאר מעודכן